Veli Görüşleri

Anasayfa   Okulumuz   Veli Görüşleri
 
Görüş Bildir
 

Sitem-Volkan ÇALIŞKAN

Oğlumuzun kreşteki Drama öğretmeni aracılığı ile haberdar olduğumuz Ankara Bahçeşehir İlköğretim Okulu’nu ilk görüşte çok beğendik. Okulun rengarenk ve cıvıl cıvıl olması bizi ilk bakışta kendine çekti. Oğlumuz ilk anda “Ben bu okulu çok sevdim. Bu okulda okumak istiyorum” dedi. Okula girdiğimiz andaki o kendine has görüntüsü kendimizi evimizde hissettirmeye yetti.

İlk görüşte aşık olduğumuz okulun detaylarını öğrendikçe doğru okulu tercih ettiğimizi anladık. Bilim atölyesi, laboratuvarı, spor alanları, kütüphanesi, kitap standları, sınıfları ve diğer sosyal aktiviteleri çocuklarımızın çok yönlü yetişmesine olanak sağlıyor. Bunun yanında; İngilizce yabancı dili ile birlikte seçmeli olarak İspanyolca, Fransızca ve Almanca derslerinin verilmesi bizleri çok mutlu etti. Zaman zaman okulda düzenlenen farklı ülkelerin tanıtımı çocuklarımızın birer “dünya vatandaşı” olması yönünde katkı sağlamaktadır. Öyle ki; çocuğumuzun okul sayesinde sahip olduğu dünya kültürüne dair bilgi birikimini bizlerle paylaşması bizleri oldukça şaşırtmaktadır.

Okulun diğer okullar ile yapmış olduğu akademik ve spor müsabakalarında oldukça başarılı bir performans sergilemesi bizler ayrıca mutlu etmektedir. Veli olarak; oğlumuzdan beklentimiz öncelikle mutlu bir birey olmasıdır. Okulun da bunu gerek akademik olarak, gerekse sosyal açılardan sağladığına kuşkumuz yoktur.

&

Gamze-Ahmet AVCI

Bahçeşehir Kolejini tercih etmekteki ilk amacımız; bir Dünya Okulu olmasına olan inancımızdır. Bu ailenin bir üyesi olduktan sonra da gördük ki kızımız herhangi bir sosyal, zihinsel baskı olmaksızın kendi potansiyelini kolaylıkla gerçekleştirebiliyor ve özellikle gerçekleştirmesi için teşvik ediliyor. Yapısal olarak yaşından büyük gösteren çocuğum hiçbir zaman biyolojik yaş yeterliliklerinin üstünde beklentilerle  zorlanmadı. Her zaman yaşına uygun beklentiler ve öğretmenleri tarafından olduğu gibi kabullenildiği, küçük bir birey olarak haklarına sonuna kadar saygı duyulan bir sistemin içinde yer almanın huzurunu yaşıyor. 

Çocuğunun mevcut yeterlilikleri ile kabulllenildiği, potansiyelinin sonuna kadar araştırılıp gerçekleştirmesi için fırsatlar yaratıldığı, kişiye özel öğrenimin istisnasız her çocuk için yüksek düzeyde dikkate alındığı bir öğrenim kurumunda yer almasını isteyen her ebeveyn İncek Bahçeşehir Koleji ni tercih etmelidir.

Güleryüzlerini hiçbir zaman esirgemeyen pozitif ve tatlı öğretmen ve yönetici kadrosuna sonsuz teşekkürler. 

&

Çiğdem-Barış NALÇACI

Ankara Bahçeşehir Okulu’nun ilk 24 öğrencisinden biri olarak okulunu çok seven bir veli ve öğrenci olarak sizlere seslenmek istiyorum.

Oğlum hiçbir deneyimi olmadan ilk Bahçeşehir Koleji’nde, eğitim-öğretim hayatına başladı. Anaokulundan beri buradayız ve bu okulda olmaktan çok mutluyuz. Saygıdeğer Müdürümüz Meral Hanım ve sevgili Müdür Yardımcımız Esra Öğretmenimiz, sınıf öğretmeni, branş öğretmenleri ve okul çalışanları da dahil olmak üzere gülümsemenin ne kadar iyi bir enerji kaynağı olduğunu burada öğrendik. Çözüm odaklı ve sevgi dolu bu okulda olmaktan son derece memnunuz. Bahçeşehir Koleji’ni çok seviyoruz. 

&

Nurdan-Kaan KÖKTÜRK

Ankara Bahçeşehir Okulunda Veli Olmak…

5 yıl önce Bahçeşehir Koleji’nin Ankara’ya geleceğini öğrendiğimde çok heyecanlanmıştım. Çünkü kızımız büyümekteydi ve de artık bir İlkokul seçme zamanımız yaklaşmaktaydı. İlk kez bir otelde bir veli toplantısı olmuştu. Bahçeşehir Okulunun şu anda da yönetimde olan sıcakkanlı kadrosu oradaydı. Bilingual eğitim ve kişiselleştirilmiş eğitim kavramı anlatılıyordu. Her iki kavram da çok çekici idi. O toplantı ben de “bu okul olabilir!” duygusu uyandırdı. Ardından evimizi ve okulumuzu seçtik ve Naz Bahçeşehir’li oldu. İlk yıllar birçok iletişim kazaları yaşadık ama her seferinde çözüm üretilerek sistem giderek kurumsal bir kimliğe büründü. En önemli kazancımız öğretmenlerin ve çalışan ekibin çocukları tanıması ve kendi çocukları gibi gözetmeleri oldu. Ekip ulaşılabilirdi ve velilerin sesine kulak veriyorlardı. Öğretmenimiz dünya tatlısıydı ve ilk gün Naz’ı onun eline verirken nasıl gözümün dolduğunu onunsa bana nasıl güven verdiğini çok iyi hatırlıyorum. Hiç unutmuyorum Naz ilk gün okulun büyüklüğünden korkmuştu. Bugün okulun en ücra köşelerini biliyor ve oralarda koşturmaktan zevk alıyor. Hiç unutamadığım başka bir şey 23 Nisan’da sahnede söyledikleri özgürlük şarkısı. Naz tam bir Atatürkçü ve özgürlük düşkünü. Üstelik benim lisedeyken edindiğim İngilizceyi su anda edinmiş durumda. Daha ne diyeyim. Innovatif, özgür düşünen, kendine güvenli, modern ve Atatürkçü nesiller için Bahçeşehir’e teşekkür ederiz. .

&

Nergis-Aziz CENNET

       Yıllardır özel okul sektöründe çalışmamdan dolayı, kızımla anasınıfından itibaren hep birlikte aynı okula gidip geldik. Okulumuz kapandığı için yeni bir okul arayışına başlamıştık. Kızımla birlikte neredeyse tüm özel okullara gidip bilgi aldık. Ve ikimizin de son kararı, Ankara İncek Bahçeşehir Koleji artık bizim okulumuzdu… Fakat bir anne olarak kızımın artık tek başına eğitim alacak olması, yalnızlık çekebilir mi endişesi, okula alışabilir mi, yeni bir okul, yeni öğretmenler yeni arkadaşlar…. Sınıf öğretmenimiz sevgili Şule Helvacıkara ile ilk karşılaşmamızda kızım Cansın’ın duygusal ve endişeli bir çocuk olduğunu ve durumumuzu anlattım. O saniye itibariyle sanki tüm okul Cansın için seferber oldu… Tüm öğretmenlerinin ilgisi, verdikleri sosyal ve bir sürü Cansın’ı mutlu edecek görevler… Cansın ilk gün itibariyle okulunu çok sevdi ve sokak lambaları yanarken ama henüz güneş doğmuş olmasa da kızımın okula heyecanla gitmesi okulumuz ve öğretmenleri sayesinde oldu.

       Okulumuzu çok seviyoruz. Çünkü;

        Sevgiyi, saygıyı, terbiyeyi, sorumluluğu ve bunun yanı sıra çok iyi akademik başarıyı aynı anda çocuklarımıza vermeye çalışan kocaman bir kadro Ankara İncek Bahçeşehir Koleji. Bana akademik başarının ne olduğunu yeniden hatırlatan, kızımın öğrendikçe, başardıkça, ilerledikçe özgüvenin daha da arttığını görmemi sağladı Ankara İncek Bahçeşehir Koleji… Bana kızımda fark etmediğim yeteneklerini bizzat görüşmek isteyerek yetenekli buldukları alanlarda geliştirmek istediklerini, en önemlisi benim fark etmemi sağladılar. Bu sene kızımda olan gelişmeleri özgüveni hayranlıkla izliyorum.

       Eğitimse.. İnanılmaz büyük bir emek var. Her an, her şey bilgi dahilinizde. Bir veli olarak okulda olan her şey den haberdarsınız. Ödevlerin günün tekrarı olması kızımın konuları daha  da iyi öğrenmesine çok yardımcı oluyor. En önemlisi anlamadıkları konularda sonsuz tekrarlar.. İlköğretimde temelin inanılmaz önemli olduğuna inanan bir veli olarak, temelde çok sağlam bir eğitim veren, derslerde sevgi ve eğlenceyi de katınca kızımdaki başarıyı yapılan değerlendirme sınavlarındaki yükselen grafiği gördükçe işte budur dedirten bir okul bizim için Ankara İncek Bahçeşehir Koleji. Sistem inanılmaz oturmuş, tamamen kurumsal hiçbir ticari kaygısı olmayan, amacı yaratıcı, sorumluluklarını bilen, özgüvenli, başarılı, Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda tertemiz bir yeni nesil bireyler yetiştirmek….

Veee… .Başta kızım ve diğer öğrencileri için verdiği sonsuz sevgisi ve emekleri için… Muhteşem enerjisi yaratıcılığıyla ve öğretmeyi ama sevgiyle öğretmeyi seven sevgili sınıf öğretmenimiz Sn.Şule Helvacıkara…

         Kızımın en iyi dostu, her an yanında yardımlarını hiçbir zaman eksik etmeyen sevgili rehber öğretmenimiz Sn.Gülsen Şatıroğlu…

        Kızıma okumayı sevdiren ve kütüphanede yardımcısı olmaktan gurur duyduğu sevgili kütüphane öğretmenimiz Sn.Nurhayat Kınacı….

         Her sabah sabah sporunu kaçırmamak için heyecanla okuluna koşan kızımı kapıda sevgi dolu gülümsemesi ile GÜNAYYYDIIIN!!!diyerek kocaman sevgi dolu yüreğiyle kucaklayan Müdür Yardımcısı Sn.Esra Öztürkler Şahiner…

        Veeee!!!! Bütün bu muhteşem sistemi sağlayan çok sevgili Müdürümüz Sn.Meral Hacıpaşaoğlu….

        Veee… Her sabah kızımı okulun kapısına bırakıp, arkamı döndüğümde derin bir nefes alıp, ’’DOĞRU YERDEYİZ!!!’’ dedirten Ankara İncek Bahçeşehir Koleji tüm idari ve öğretmen kadrosuna, güvenlik birimi ve tüm çalışanlarına sonsuz teşekkürler!!!

                                                                                         

&
 

Paylaşın